Tervisesõbraliku magamis-või lastetoa konsultatsioon

Nii uutes kui renoveeritud hoonetes on halva õhukvaliteedi peamisteks põhjustajateks värvid, liimid, silikoonid (vuugitäited), saepuruplaat ja mitmesugused lahustid. Paljud neist sisaldavad koostisosi, mis tekitavad väsimust, peavalu või tõsisemaid haigusi nagu keemiline multipleksne ülitundlikkus ja vähk.

2012.aastal avastati, et üle 800 kemikaali meie koduses majapidamises võivad tekitada rinna- ja eesnäärmevähki, munandi- ja kilpnäärmevähki ja lisaks käitumishäireid lastel. Nagu selgus Rahvusvahelisel Androloogiakongressil Melbourne’s (veebruaris 2013), on kodukeemial ja toidul selge seos meeste viljakuse ja munandivähiga. Arstide hulgas tehakse juba vastavat selgitustööd.

Lapsed ja rasedad on hormoone kahjustavate kemikaalide suhtes eriti tundlikud.

Sisesekretsioonisüsteemi kahjustavad ained matkivad, blokeerivad või muudavad hormoonide käitumist. Erinevalt teistest toksiinidest avaldub nende ainete kahjulik mõju varem kui tavaliselt ohtlikuks loetakse. Nende ainete mõju arvestatakse ajastuse ja kestvuse, mitte koguste järgi. Seetõttu ei ole ekspertide pingutused määrata vastavate ainete ohutuid koguseid meie toidus ja kodukeemias tulemusrikkad. Loomkatsed on näidanud, et hormoonidesse sekkuvad ained muudavad sündimata isase loote testosteroonitootlikkust juba teisel rasedusnädalal. Sel ajal pole paljudel naistesl veel aimugi, et nad ootavad last!

Uurimistulemusi arvestades korraldas Taani valitsus 2006. aastal kampaania, kus hoiatati lapseootel emasid kosmeetika ja hügieenitoodete eest.

Värvid sisaldavad nelja komponenti: sideained, pigmendid, lenduvad ühendid ja lisaained. Värvide keel võib paista võhikule üsna keeruline. Mitmed erinevad terminid võivad tähistada üht ja sama. Näiteks akrüül, vinüül ja lateks on veebaasil värvid. Kõik värvid sisaldavad lahustit, kuid kõiki õlibaasil värve, sh ka emailvärve ja alküüdvärve nimetatakse lahustibaasil värvideks. Värvide hulka arvatakse ka polüuretaan, epoksüliim, lakk, krunt, vuugitäide ja värvieemaldi.

Konsultatsiooni käigus arutame alljärgnevaid teemasid:

  • Allergia epideemia – räägime ajaloost, ühiskonnas toimunud muudatustest, erinevatest allergiatest, nende põhjustest ning viisidest, kuidas neid ennetada
  • Mürkained – räägime keskkonnas leiduvatest mürkainetest, raskemetallidest, pestitsiididest, neuroloogilistest mürkainetest, sise ja välisõhu saasteainetest ning nende mõjudest arenevale lootele ja väikelapsele
  • Endokriinsüsteemi häireid põhjustavad kemikaalid – arutleme  hormonaalselt aktiivsete keemiliste ainete, kemikaalide, isikuhooldustoodete, kodukeemia ja plastiku üle
  • Elektromagneetilised väljad – selgitan kuidas antud väljad tervisele mõjuvad, mis on ohutu kaugus mobiilimastidest ja kõrgepingeliinidest, milliseid ohte peidab endas tegelikult traadita tehnoloogia ning kuidas mõjutavad nutiseadmed ennekõike just lapsi
  • Aitan välja valida kõige sobivamad tooted Sinu pisikesele, alates värvidest, mööblist kuni madratsi ja lutipudelini

 

Kasulikud lingid:

Prenatal exposure to flame retardants and subsequent behavioral problems in children

Prenatal VOC exposure and redecorating linked to wheezing and respiratory illness in infants

Infant crib mattresses a significant source of Volatile Organic Compounds (VOCs)

Prenatal and postnatal exposure to cell phone use and behavioral problems in children

Domestic exposure to formaldehyde significantly increases the risk of asthma in young children

Public Health Stops at the School House Door

KONSULTATSIOON

Peale esmast kontakti helistan Sulle isiklikult, et arutada Sinu soove ja vajadusi ning kokku leppida sobilik aeg konsultatsiooniks.Pakun ka Skype-konsultatsiooni.

TULEMUSED

Kahe-kolme nädala jooksul peale konsultatsiooni saadan ametliku raporti.

NÕUDED

Enne konsultatsiooni palun ära täita küsimustiku ning võimalusel saata maja plaan.

DETAILID

Konsultatsiooni jaoks varu vähemalt 2-4 tundi. Täpsema info jaoks, palun saada päring.